About Us

About Us2020-10-15T19:44:25+03:00

Wispotter has been developed with the experience and excitement of our DorukNet brand for 27 years. We continue to evolve and develop with the same passion.

Wispotter has been developed with the experience and excitement of our DorukNet brand for 27 years. We continue to evolve and develop with the same passion.

Advantages

Wispotter offers much more than simply internet access. It allows you to examine your guests profoundly and get to know them.

Legal
Logging

We comply 100% with all obligations in terms of logging/laws and assume all your responsibilities. It would help to be focused on your business. Isn’t it very relaxing?

Detailed
Control Panel

Single branch or dozens of branches. It doesn’t matter, follow them collectively or separately. Investigate the duration, the time, and the intensity of your guests’ connection.

Visitor
Analysis

You can learn when your guests connect the most. You can segment the guests and create exclusive offers for them.

Marketing
Tools

You need to make your guests feel special. You can develop dynamic campaigns for them. You can request feedback and learn what they think about you.

Heat
Map

It can be challenging to keep track of your guests all day. You can analyze which areas or floors are mostly demanded in which dates.

Integrated & Dynamic
Campaigns

We entirely developed the infrastructure of Wispotter. That’s why we have an abundance of time and energy to satisfy your requests. Thanks to the extensive integration opportunities, you can examine your guests’ shopping journey from beginning to end.

You are free to ask for more. We are ready to help.

We aim to grow together with our business partners. We are ready to do anything for this. Just imagine, we can develop.

  • 100% DorukNet Infrastructure

  • Expert Software & Big Data Team

  • Unlimited Integration Opportunities

  • 100% Legal Compliance

  • Continuous Improvement

  • Büyüyen Ekosistem

DorukNet

The future is here. Wispotter is just the first step.

We commenced offering internet services in Turkey first.
We serve more than 30 thousand corporate customers.
We offer server hosting, rental, cloud computing services as well.
We present a performance at a speed of light with Flash Storage throughout our data center.

Frequently Asked Questions

Wispotter ile internete bağlanmak ücretli mi?2020-02-27T15:15:35+03:00

Wispotter olarak, havalimanları ve özel projeler dışında hizmet verdiğimiz tüm noktalarda ücretsiz olarak hizmet vermekteyiz.

Neden telefon numaramı girmek zorundayım?2020-02-25T11:53:57+03:00

5651 sayılı kanun kapsamında, internet erişimi için cep telefonu numarasının girilmesi zorunludur. Wispotter olarak bu verileri, yasal yükümlülükler kapsamında ilgili süre boyunca saklarız.

Neden Facebook hesabıyla bağlanma seçeneği var?2020-02-25T11:54:47+03:00

Wispotter olarak, iş ortaklarımıza yalnızca internet erişimi sunmuyoruz. Bununla birlikte iş ortaklarımızın misafirleri için uygun teklifler ve kampanyalar sunabileceği ortamlar da yaratıyoruz. Bu kapsamda, Facebook hesabını entegre eden Wispotter kullanıcıları, yalnızca iş ortaklarından değil bizim özel olarak sunduğumuz dönemsel fırsatlardan da yararlanma şansı bulur. Wispotter kullanıcılarının kişisel verileri, ilgili tüm yasal zorunluluklara uyacak şekilde saklanır ve işlenir.

İnternet hızı nedir?2020-02-25T11:52:56+03:00

Wispotter’ın hizmet verdiği noktalarda yer alan internet hızı, iş ortağımız tarafından belirlenir. Bununla birlikte, Wispotter olarak kullanıcı başına bir hız limitimiz bulunmaktadır. Bunun amacı, tüm Wispotter kullanıcılarının adil ve dengeli biçimde internet hizmeti almasını sağlamaktır.

Wispotter Portal nedir?2020-02-25T11:57:35+03:00

Wispotter olarak, kullanıcılarımız internete bağlandıktan sonra, hangi iş ortağımız üzerinden bağlandıysa, ona ait bir karşılama sayfasına yönlenir. Burası bir giyim mağazası, kahve mağazası, spor mağazası olabilir. Tüm iş ortaklarımız, Wispotter kullanıcılarına anlık fırsat veya kampanyalarını sunabilmek için bu karşılama sayfasında bazı teklifler sunar. Ya da geribildirim almak için anket sunabilirler.

Are you ready for a first marketing experience with Wispotter?

We will be happy to help you. Leave your contact details.

Go to Top